ورود   
سبد خرید
خواص درمانی مصطکی:

مصطکی صمغ یا شیره رزینی زردرنگی است که از شاخه ها و ساقه های درختچه ای از خانواده پسته گرفته می شود که درختچه یا درخت کوچکی است به بلندی معمولاً سه متر ولی اگر پرورش داده شود و از آن مراقبت نمایند در باغ­ها ارتفاع آن تا چهارده متر نیز می رسد. درختچه ای است با برگ های تقریباً ناخزان و همیشه سبز که بوی رزین مصطکی از تمامی اندام گیاه استشمام می شود.

مصطکی که در بازار عرضه می شود به شکل قطعات اشک سخت کوچک در ابعاد یک عدس و یا نخود کوچک و زرد رنگ و نیم شکاف کمی معطر است و هنگامی که در دهان جویده شود نرم شده و طعم معطری احساس می شود.

                            مصطکی

خواص درمانی

طبیعت آن نسبتاً گرم و خشک است و بعضی آن را معتدل می دانند.

آن را مثل آدامس بجوید و دائم آب دهان را پایین ببرید و در آخر آن را میل نمایید محلل و مقوی است ، تقویت کننده قلب و دماغ می باشد ، در مورد سل ریه باعث اخراج اخلاط می گردد ، اختلال هواس که همراه با عصبانیت باشد را درمان می کند ، لثه را سالم و محکم می کند و بر آن گوشت می­آورد ، دهان را خوشبو می کند و درد دندان را تسکین می دهد ، موجب تقویت معده می شود.

اگر به طور متناوب مقدار کمی از آن با کمی کندر خورده شود برای تقویت هوش و حافظه بسیار موثر است.

آن را در آب بجوشانید و بخوریدو برای آرام کردن سرفه های سرد و قطع خونریزی از سینه و تقویت کبد و کلیه و معده و روده ها و قطع اسهال مفید است.

آن را با سعد کوفی بجوشانید و با آن دندان ها را بشوئید. بوی بد دهان را مرتفع می سازد.

آن را در آب بجوشانید و پس از سرد شدن روزی سه بار هر مرتبه دو سه قطره در گوش بچکانید. غده داخل گوش را باز می کند و سنگینی گوش و کری که در اثر غده گوش باشد برطرف خواهد شد.

آن را در روغن کنجد بجوشانید و در گوش بچکانید. گرفتگی گوش را رفع می کند و سنگینی کری را درمان می کند.

بوئیدن دائم آن وسواس را به مرور برطرف می سازد.